Darmowa wysyłka
14 dni na zwrot
Realizacja w ciągu 7 dni
Bezpieczne płatności

Anioły

1 2
Wizerunek anioła to jeden z najchętniej i najczęściej wybieranych motywów w sztuce. Obrazy z aniołami nie tylko prezentują się w wyjątkowy sposób i mogą stanowić prawdziwą ozdobę Twoich ścian - kryje się w nich także pewna magia, głębia, wyjątkowa symbolika, w którą wiele osób wierzy, często przekazywana nawet z pokolenia na pokolenie. Współczesne anioły są naprawdę różne: od pyzatych, słodkich dziecięcych cherubinków, po bardziej stateczne, poważne figury kojarzone z religią, aż wreszcie po wersje bardziej nowoczesne, często niezwykle oryginalne, minimalistyczne, a nawet kontrowersyjne. Anioł może symbolizować wiele rzeczy, a także cech charakteru – choć najczęściej kojarzy nam się z dobrem, pięknem, niewinnością, to ta niezwykła postać kryje w sobie także takie przymioty jak nieśmiertelność, potęga, walka, opieka, ochrona. Co ciekawe, anioły nie zawsze są nieskazitelne i bez skazy. Warto wspomnieć chociażby takie motywy jak upadli aniołowie, czy zbuntowane anioły. Anioły nie zawsze są białe, mają skrzydła i aureolę nad głową. Dzięki temu, każdy może znaleźć dla siebie i dobrać taki wizerunek anioła, który mu się podoba, jest zgodny z jego przekonaniami lub po prostu poczuciem estetyki.

Obrazy z aniołami jako prezent

Podarowanie komuś bliskiego obrazu z anielskim motywem to bardzo popularna forma prezentu, symbolizująca chęć otoczenia tej osoby opieką, wyrażenie swojej troski i pragnienia, aby w jego życiu wszystko układało się i wiodło jak najlepiej. Ten motyw bardzo często wybierany jest na różne ważne i szczególne okazje – chrzciny, komunię, ślub, urodziny, narodziny dziecka. W wielu dziecięcych pokojach aniołki i anioły wiesza się tuż nad łóżeczkiem, wierząc w ich magiczną, ochronną moc. To także wyjątkowy prezent dla babci albo dziadka, zwłaszcza, że osoby starsze szczególnie doceniają i lubią motywy sakralne i biblijne. Pięknym prezentem będą zwłaszcza nasze obrazy z aniołami ręcznie malowane, oryginalne i nietuzinkowe, pasujące do charakteru i gustu obdarowanej osoby. Obraz z aniołem malowany na płótnie w nowoczesnej odsłonie: jednoelementowy lub składający się z kilku mniejszych fragmentów to świetna ozdoba praktycznie do każdego pomieszczenia w domu: salonu, sypialni, biura, pokoju dziecka. Możemy kupić jeden bliskiej naszemu sercu osobie, a drugi dla samego siebie – z całą pewnością ożywi nasze cztery ściany, doda odrobinę magii i będzie przyciągał spojrzenia zarówno domowników, jak i odwiedzających gości, zbierając całe mnóstwo szczerych komplementów.

Czy tylko dla wierzących?

Motyw anioła może jednak budzić również sporo kontrowersji. Bo co z osobami, które nie są wierzące lub wyznają inne wyznanie? Warto wiedzieć, że anioły i demony występują w wielu religiach świata. Można również potraktować obrazy z aniołami po prostu jako element dekoracyjny domu, czy mieszkania, bez szczególnego wgłębiania się w ich ukryte znaczenie, czy symbolikę. Anioł stróż, czyli ktoś, kto Cię chroni, do kogo się modlisz, zwracasz w trudnych chwilach, wierząc w jego opiekę nad Tobą, to nie jedyna możliwość i forma przedstawiania w dzisiejszych czasach aniołów na obrazach i plakatach. Współcześnie anioły są często obrazowane w sposób symboliczny, abstrakcyjny, niedosłowny. Mogą prezentować się niezwykle nowocześnie, romantycznie, delikatnie. W takiej formie z całą pewnością każdemu przypadną do gustu, bez względu na wyznawane poglądy, czy przekonania. Nie zawsze anielskie motywy muszą nieść za sobą głębie i nawiązywać wyłącznie do religii. Dzisiejsza sztuka i kultura pozwala na różnorodność i ogromną wolność, dzięki czemu nie musisz się w żaden sposób ograniczać i możesz powiesić na swojej ścianie po prostu to, co Ci się podoba, bez konieczności doszukiwania się w tym drugiego dna.

Anielskie skrzydła i inne akcenty

Motyw anioła może przewijać się w sztuce i obrazach również w formie drobniejszych akcentów: nie tylko jako cała postać, ale także pewne elementy i symbole kojarzące się nam z aniołami. Przede wszystkim będą to skrzydła anioła, pióra, zwiewność, delikatność, kobieca romantyczna postać: rusałka, wróżka, albo mężczyzna ze skrzydłami (często smutny, ranny, upadły). Anioły mogą być zobrazowane w pojedynkę, w parze, albo nawet w większej grupie (zastępy aniołów). Współcześnie mogą także wykonywać nawet codzienne, prozaiczne czynności, dzięki czemu mogą stać się nam jeszcze bliższe, bardziej „ludzkie” i namacalne. Obrazy ze skrzydłami, czy piórami to opcja jeszcze bardziej bezpieczna i nie aż tak zobowiązujące, jeśli chcesz kupić tego typu ozdobę dla kogoś, a nie jesteś pewny, czy tradycyjny wizerunek postaci anioła się jej spodoba. To nieco mniej oczywiste akcenty, które mogą, ale wcale nie muszą, odwoływać się do wierzeń i przekonań. Prezentują się przy tym niezwykle pięknie, lekko, świeżo i zwiewnie, świetnie pasują do wnętrz stylizowanych w stylu boho, a także w stylu minimalistycznym, zwłaszcza jeśli ich mieszkańcy lubią motywy związane z naturą.

Czy anioły zawsze są białe?

Oczywiście, że nie! Często przedstawiane są w jasnych kolorach: bieli, błękicie, jednak absolutnie nie jest to jedyna opcja. Anioły na obrazach mogą występować w takich kolorach, jakie tylko sobie zamarzymy, jakie najlepiej pasują do naszych wyobrażeń o nich, a także do barw w jakich utrzymany jest nasz dom, czy mieszkanie, tak aby dzieło jak najlepiej wpasowało się w klimat i styl pomieszczenia, w którym planujesz je powiesić. Anioły mogą być czarne, szare, albo kolorowe. Również kolor tła może być dowolny – jasny, ciemny, delikatny i pastelowy lub wręcz przeciwnie: ostry i wyrazisty. Nasze obrazy są wyjątkowe, a anielskie motywy niepowtarzalne i niespotykane w innych, sieciowych sklepach. Są malowane na płótnie, ręcznie, z sercem i pasją, a nie produkowane masowo. Istnieje możliwość zamówienia obrazu dopasowanego idealnie do swoich własnych preferencji – w zakresie jego wielkości, formatu, kolorystyki, kompozycji. Zachęcamy do kontaktu i do podarowania samemu sobie lub komuś dla nas ważnemu – z jakieś okazji, albo zupełnie bez, wyjątkowych obrazów z aniołami, które wniosą do każdego wnętrza odrobinę magii!