Darmowa dostawa
Darmowa dostawa
Darmowa wysyłka obrazów
14 dni na zwrot
Realizacja w ciągu 7 dni
Bezpieczne płatności

Akty i postacie

Obrazy i akty - myśląc o aktach, automatycznie pojawia się w głowie wizja przytulnie urządzonej sypialni z tego typu obrazem nad łóżkiem. Ludzkie ciało w zmysłowej pozie, szkic dotyku, pocałunku, zbliżenia między dwojgiem ludzi, świadomości i piękna własnego ciała, idealnie  wpasowują się bowiem w romantyczny, niedostępny dla innych, postronnych osób klimat i wystrój alkowy. Tego typu postacie utrwalone na płótnie mogą inspirować do przekraczania własnych granic, większej pewności siebie, poczucia się dobrze i komfortowo w swojej własnej skórze.
Aktem w sztuce nazywamy przedstawienie nagiego, ludzkiego ciała w sposób pobudzający wyobraźnię, ze smakiem i szacunkiem, czyniąc z niego tym samym prawdziwe dzieło i wyjątkową inspirację. Od wieków akty damskie oraz akty męskie były jednym z ważniejszych i chętniej podejmowanych tematów w malarstwie, czy rzeźbie. Zachwycały swoim pięknem, przełamywały tematy tabu, uwrażliwiały na delikatność, zmysłowość i docenienie piękna kobiecego lub męskiego ciała. Czy również dzisiaj tego typu wizerunki wciąż są popularne? A może ta tematyka należy już do przeszłości? Oczywiście, że nie! Współczesne akty są często nieoczywiste, pozostawiające szerokie pole wyobraźni, abstrakcyjne, industrialne, uchylające jedynie rąbka tajemnicy. Choć nagość wciąż bywa jeszcze tematem kontrowersji, ukazując jej piękno w sztuce, niejako odczarowujemy ten temat, podkreślamy jego piękną i wyjątkową stronę. Piękny akt wiszący na ścianie – męski, kobiecy, czy też zakochanej pary, z całą pewnością będzie przyciągał spojrzenia, a jednocześnie tworzył zmysłowy, intymny klimat, na przykład w sypialni. Dzięki takiemu przestawieniu nagości, miłości między dwojgiem ludzi, żaru i namiętności, można podkreślić piękno i wyjątkowość ludzkiego ciała: obrazem, a nie zdjęciem, bez niepotrzebnych filtrów i zbędnych udoskonaleń.

Obrazy akty – idealny wybór do sypialni

Nasze obrazy nie są w żaden sposób wulgarne, czy kontrowersyjne – mimo odważnej tematyki, wciąż wyróżnia je dobry smak i gust. Oferowane przez nas akty są subtelne i wyrafinowane. Można także indywidualnie zadbać o wszelkie szczegóły odnośnie formatu, koloru tła, prezentowanych postaci. Wielką popularnością cieszą się akty czarno-białe, które mają swój niepowtarzalny charakter i klimat. Akt kobiecy, akt męski, akt miłości pary zakochanych: obraz akt, może mieć wiele odsłoń i odcieni. Dodatkowo istnieje możliwość zamówienia aktu malowanego ze zdjęcia – to zupełnie wyjątkowa i niepowtarzalna pamiątka!

Odważne, a może skromne?

Często słysząc słowo „akt”, wyobrażamy sobie automatycznie śmiały akt kobiecy, męski, czy też cielesną interakcje między dwojgiem ludzi – bardzo dosłowną i krępującą w odbiorze, zwłaszcza dla osób wrażliwych na subtelne piękno. Pora jednak odczarować ten krzywdzący mit! Współczesne akty mogą bowiem przybierać najróżniejsze formy, w tym także bardzo skromne, minimalistyczne, powściągliwe i urocze. Nie każdy lubi odważny sposób ukazywania ludzkiego ciała, jednak bez obaw: i w takim przypadku znajdzie wyjątkowy, romantyczny obraz dla siebie. Obrazy akty mogą być malowane w formie całościowej lub składać się z kilku łączących się ze sobą elementów. Tworzy to na ścianie niezwykle ciekawy i niespotykany efekt. Warto dopasować ich stylistykę, kolory i klimat do własnych przekonań i uczuć estetycznych, a także do wystroju swojego mieszkania. To całkiem naturalne, że części osób mogą podobać się bardziej odważne projekty, inne zaś wolą te wysublimowane, nieoczywiste, posiadające niejako ukryte drugie dno, gdzie na pierwszy rzut oka możemy nawet nie mieć pewności z czym tak właściwie mamy do czynienia – tajemnicze, wymagające głębszej analizy i dokładniejszego wpatrzenia się w całą kompozycję.

Nagie akcenty

Czy akty to tylko nagie ciała kobiet i mężczyzn, albo par splecionych w miłosnym uścisku? Niekoniecznie. Choć sam termin „akt” właśnie na to wskazuje, bardzo modne są także nagie akcenty – pojedyncze części ciała w zastępstwie całych postaci. Złączone dłonie, usta, zarys kobiecych piersi, czy bioder, długie nogi, zmysłowo rozwiane włosy, romantyczne spojrzenia. To kolejna wspaniała alternatywa dla osób, dla których tradycyjne akty, w ich podstawowym i najbardziej znanym rozumieniu, wydają się być „za mocne”. Nagość może być niezwykle piękna i inspirująca. Ważne, aby znaleźć dla niej takie odzwierciedlenie na płótnie, jakie jest najbliższe naszemu sercu, poczuciu estetyki i które wpasowuje się w nasze przekonania. Obok obrazów prezentujących w ciekawy sposób ludzie ciało, czy bliskość między dwojgiem ludzi, nie sposób przejść obojętnie. Mogą stanowić prawdziwą i wyjątkową ozdobę domowej ściany, pomagając w otworzeniu się na uczucia i nowe doznania, sprzyjając zbliżeniu się w sposób nie tylko cielesny, ale również duchowy i emocjonalny.

Czy to dobry pomysł na prezent?

Pomysł zakupu aktu na prezent wydaje się być mocno kontrowersyjny i ryzykowny. Mogą pojawić się w Tobie obawy, że obdarowana osoba mogłaby poczuć się tego typu upominkiem dotknięta, zaskoczona, czy wręcz oburzona. Wiele zależy jednak po pierwsze od relacji, jakie Was wzajemnie łączą, jeżeli jest to dla Ciebie osoba bliska, którą dobrze znasz i na przykład wiesz, że tego typu obrazy akty jej się podobają, to nie ma raczej podstaw do obaw i zmartwień. Kolejna sprawa to rodzaj i estetyka danego dzieła, jak już wielokrotnie wspominaliśmy, obraz akt, wcale nie musi oznaczać przedstawionego w sposób dosłowny roznegliżowanego ciała – można pójść w stylistykę bardziej delikatną, zmysłową i nieoczywistą. Nie jest to może najlepszy pomysł na prezent dla osób starszych, na przykład babci, czy dziadka, albo osób których nie znasz zbyt dobrze lub łączą Cię z nimi relacje wyłącznie biznesowe, czy formalne. W tej sytuacji zachęcamy do zapoznania się z innymi kategoriami wyjątkowych obrazów, które malujemy. Wśród naszej bogatej oferty z całą pewnością znajdziesz coś zarówno dla siebie, jak i dla drugiej osoby. Akty, które tworzymy to dzieła pełne klasy, dobrego smaku, nieprzekraczające granic estetyki. Wyjątkowe propozycje, w których zakochasz się od pierwszego wejrzenia!
Obraz z postaciami “Czerwona para” obrazy nowoczesne na płótnie 550A
Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu, mierzenia skuteczności reklam oraz tworzenia reklam personalizowanych.
Więcej informacji o tym, jak używamy plików cookies